Головна » Статті » Новини з кафедр

Суспільно-гуманітарна кафедра
Кожному мила своя сторона…
   Традиційно в кінці вересня відбувається ряд святкових заходів, присвячених Дню міста. Наразі Карлівка відзначала 280 років від першої письмової згадки про неї. Жителі та гості мали можливість відвідати виступи артистів, виставку композицій із квітів, переглянути спортивні змагання, побувати на відкритті оновленого міського стадіону тощо. Чим же запам’яталися гімназистам урочистості з нагоди ювілею рідного міста? Насамперед, кожен клас ретельно й відповідально готував Карлівці подарунок у вигляді квіткової композиції. Новинкою сезону стала активна участь педагогічного колективу в цій справі. Приємно, що робота кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін визнана гідною наряду з іншими композиціями представляти гімназію на районному рівні.
  А ще пишаємося нашими вихованцями, які взяли участь у конкурсі творчих робіт на тему: „Я люблю тебе, місто моє! ". Варто зазначити, що Дарина Коновал, учениця 11-А класу стала лауреатом цього конкурсу, її зворушлива сповідь була надрукована на сторінках районної газети. Пропонуємо вашій увазі уривок твору переможниці та старшокласників, які вже незабаром закінчать навчання й полишать рідну домівку, але назавжди збережуть теплий спомин про гімназію та маленьке містечко, де пройшло їхнє дитинство…



Перший промінь сонця проникає крізь щільну завісу на віконці. Поступово в кімнаті світлішає, десь там доноситься спів дзвінкоголосих пташок, де-не-де проїжджає машина…
   Приготувавши собі філіжанку кави, виходжу на балкон, де перед очима постає знайома картина, розкриваються неповторні, такі близькі серцю й до болю рідні обриси міста.
«Чим воно особливе? Чим можна милуватися?» - промовите подумки й мимоволі посміхнетеся. Пояснення досить просте: адже це та частинка безкрайого світу, де ви народилися, виросли, яка дала вам і дім, і роботу, де живете щасливою родиною. Кожен закуток тут знайомий. Маленьке, тихе, сонячне містечко. Багато хто не знає навіть про існування цього мальовничого куточка України  й не здогадується про багату історію та його красу. Тут переплітаються дива сьогодення, славна давнина й запал молодості. Та це й не дивно, адже в кожного у світі є такий маленький, затишний острівець, яким милуються й пишаються.
    Із кожним роком наш край стає все багатшим, яскравішим, сучаснішим. Любо глянути на такий стрімкий розвиток. Нові парки, дитячі майданчики, реконструкції вже старих будівель, оновлений стадіон, відкриття якого з нетерпінням чекають усі карлівчани…
     Що б не говорили інші, а я закохана у своє місто. І коли подорожую Україною, усе одно хочеться повернутися сюди, де залишиться моє серце назавжди. Я люблю тебе, Карлівко!
                                                                                           (Коновал Дарина, 11-А клас)

Коли прийде вечір в моє місто,                                   
Я тихенько вийду за хатину,
І побачу небо золотисте,
І почую пісню солов’їну.
     Вмить згадаю я своє дитинство,
    Як із ненькою йшла по стежині,
     І промовила тоді матуся:
    „Своє серце віддаю я Карлівщині!"
Хоч маленькою була, та розуміла,
Що можливо серце містові віддати.
Через роки, як і моя ненька,
Я зуміла його покохати.
    За твою сріблясту річку Орчик
    І за пахощі дерев та гаю –
    Милі серцю моєму пейзажі,
    Карлівщино, я тебе кохаю!
За  життя, яке мені дала ти,
І за посмішки дитячі у саду…
Неможливо це усе забути!
Карлівщино, я тебе люблю!
    Карлівчанка  – і тому щаслива,
    Горда,  що живу я в цім краю.   
    І в скількох місцях не побувала –
    Лиш тобі я своє серце віддаю!                           
                                                            
(Ольхова Поліна, 11-А клас)

 Там, де навесні лісові галявини вкриваються блакитною скатертиною ніжних первоцвітів, де під літнім жарким сонцем буяє різнобарв’я трав, де червоні, помаранчеві, жовті, а іноді й зелені листочки меланхолійно кружляють в осінньому вальсі, де пухкий сліпучий сніг усе довкола застеляє теплим покривалом зими, там пощастило мені народитися й вирости.
    Скоро для мене, учениці випускного класу місцевої гімназії, продзвенить останній шкільний дзвоник і покличе в доросле життя. Попереду – надії й розчарування, радість і горе, вірність і зрада, любов і ненависть… А що ж позаду? Там – дитинство, юність, шкільні роки з перемогами й програшами, друзі й недруги. Звісно, із усім цим у моєму серці назавжди в пам’яті залишиться рідне містечко, адже з ним пов’язані найдорожчі моменти ще такого короткого життя.
    Я сиділа на березі Орчика, а  думки про Карлівку, про мою роль у її майбутньому роїлися в голові. Можливо, цьому сприяв легенький вітерець, який тихо шелестів листочками молодої верби, чи романтичний захід сонця, що мрійливо відображався у водах Орчика. А може, це те, що затаїлося десь у глибині душі, у закутку гарячого серця, те, чого мене навчали вдома, у школі, – любов до Батьківщини, до рідного міста.
                                                                (Король Анастасія, 11-В клас)

     Подумки збираюся до школи, виходжу на свою вулицю. Ще вчора ввечері тут ганяли м’яча дітлахи, сиділи на лавці й слухали пісні під гітару старші, а сьогодні всі йдуть до школи. Серйозні, охайні, сконцентровані, тягнуть на своїх плечах великі ранці. Чути веселий сміх, розмови… Кожен заклопотаний, у очікуванні зустрічі з однокласниками, учителями. Рухаюсь із загальним потоком і я. Моя вулиця дуже красива! Люблю берізки, які схиляють свої тонесенькі гілочки над дорогою. Їх листя тріпоче, ніби хвилюється. Люблю низенькі вишеньки, які буйно цвітуть навесні, – і голова йде обертом від цієї краси та п’янкого аромату. Люблю шовковисту зелену травичку та різнобарв’я квітів на клумбах уздовж парканів. Та найбільше люблю тих людей, які стежать, щоб біля їхніх садиб завжди був порядок.
   Ось і подвір’я школи. Горджуся, що навчаюся саме тут. Гімназія моя незвичайна! Можливо, тим, що тут працювала моя улюблена бабуся, а зараз трудиться дядя й хрещений тато,  а можливо, і тому, що школу цю виплекала людина, яку в моїй родині всі поважають – Герасименко Ніна Василівна. Її портрет  висить у холі гімназії, тож кожного ранку вона привітно зустрічає своїм теплим поглядом кожного школяра. Так вона робила, будучи живою… Як на мене, це їй вдається й до сьогодні. Піклується про нас і нинішній директор. А ще мені здається, що тут, у моїй гімназії, найсправедливіші й найрозумніші вчителі… Мурашник поступово наповнюється школярами. Ще мить – і всі розійдуться по класах.
                                                                                  (Ротань Анастасія, 11-В клас)
Категорія: Новини з кафедр | Додав: Адміністратор (01.10.2011)
Переглядів: 802 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]